عصر توریسم: سه جایگاه در لیست «بهترین روستاهای گردشگری» به اسپانیا تعلق گرفت و به این ترتیب، این کشور بیشترین سهم را در میان سایر کشورها به خود اختصاص داد.
به گزارش عصر توریسم به نقل از گاردین، سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) به تازگی لیست سالانه بهترین روستاهای گردشگری جهان را منتشر نمود و اسپانیا با کسب سه جایگاه در این لیست درخشید.
۳۲ روستایی که به این لیست راه یافته اند در کشورهایی، همچون اتریش، ویتنام، چین، سرزمین فلسطین اشغالی، ایتالیا، شیلی، کلمبیا، اکوادور، اتیوپی، اردن، مکزیک، گرجستان، مراکش، پرتغال، رومانی، اسپانیا، سوئیس، پرو، کره جنوبی، اسلوونی، عربستان سعودی و ترکیه واقع شده اند.
اسپانیا با دهکده کاتالونیایی و قرون وسطایی «روپیت» (Rupit)، دهکده «الکیوزار» (Alquézar) و دهکده «گوادلوپ» (Guadeloupe) بیشترین سهم را در این لیست داشت.
این لیست، مقاصد روستایی را دربرمی گیرد که از حوزه گردشگری بعنوان راهی برای پیشرفت و ایجاد فرصت های جدید شغلی و درآمد کمک می گیرند و در عین حال ارزش های منطقه را حفظ و ترویج می دهد.
۳۲ دهکده منتخب در ۱۸ مقصد واقع در آمریکای جنوبی، آسیا، آفریقا و اروپا قرار دارند. این دهکده ها بوسیله ی یک هیأت مستقل و با در نظر گرفتن معیارهایی همچون فرهنگ و منابع طبیعی مورد ارزیابی قرار گرفته اند.
برای لیست برگزیده سال جاری در مجموع ۱۳۶ دهکده توسط ۵۷ عضو سازمان جهانی گردشگری مورد بررسی قرار گرفتند. بر مبنای مقررات، هر یک از اعضا در نهایت سه گزینه را می توانند پیشنهاد کنند.
مراسم اهدای جوایز در ماه فوریه در عربستان سعودی برگزار می شود.

منبع:

دسته‌ها: توریسم