عصر توریسم: به گزارش عصر توریسم، مازندران استاندار مازندران با اشاره به اینکه وجود ۴۷۰ کیلومتر نوار ساحلی ظرفیت قابل توجه گردشگری در استان است، اظهار داشت: در سالهای گذشته حتی یک کشتی مسافربری نداشتیم اما در هفته آینده نخستین کشتی و اتوبوس دریایی در دریای خزر پهلو می گیرد و مسافران دریایی رامسر تا گلوگاه را تحت پوشش قرار می دهد.

به گزارش عصر توریسم به نقل از ایسنا، سیدمحمود حسینی پور امروز در آیین افتتاح مجتمع

پذیرایی در بابلسر ضمن اشاره به این که هدف گذاری ما اینست که مازندران مقصد گردشگری خیلی از مسلمانان جهان شود که برای تحقق این امر تلاش می نماییم، اظهار نمود: تا پایان دولت سیزدهم حضور ۲ میلیون توریست خارجی در استان هدف گذاری شده است الان مازندران باوجود برخورداری از ظرفیت های منحصر به فرد گردشگری پذیرای سالانه ۲۰۰ هزار توریست خارجی است.

حسینی پور با اشاره به اینکه حدود ۳۶ طرح گردشگری در کوه دماوند با سرمایه گذاری بخش خصوصی برنامه ریزی شده است که با تحقق این امر این قله به بزرگ ترین مرکز گردشگری بین المللی تبدیل خواهد شد، اضافه کرد: ۲۱ درصد جمعیت کشور به فاصله سه ساعت به مازندران می رسند باید از این منبع انسانی برای رونق اقتصادی با محوریت گردشگری استفاده نماییم.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه وجود ۴۷۰ کیلومتر نوار ساحلی ظرفیت قابل توجه گردشگری در استان است، اظهار داشت: در سالهای گذشته حتی یک کشتی مسافربری نداشتیم اما در هفته آینده نخستین کشتی و اتوبوس دریایی در دریای خزر پهلو می گیرد و مسافران دریایی رامسر تا گلوگاه را تحت پوشش قرار می دهد.

حسینی پور با بیان این که مجوز خرید یک فروند کشتی کروز برای مازندران دریافت شده است، اضافه کرد: ارزان ترین نوع سفر مسافران و گردشگران به کشورهای منطقه و برعکس سفر دریایی است که باید برای تحقق این امر تلاش نماییم.

نماینده عالی دولت در مازندران با اشاره به اینکه ساخت بزرگ ترین آزاد راه دریایی با مشارکت یک سرمایه گذار در مازندران در دستور کار است، خاطرنشان کرد: بانک ملی در ساخت آزاد راه قائم شهر به ساری هم مشارکت قابل توجهی دارد و از این بانک به علت نقش فعال در اجرای طرح های زیرساختی استان نهایت قدردانی را دارم.

این مسئول به ظرفیت های مازندران از نظر تولیدات کشاورزی اشاره نمود و اظهار داشت: مازندران در تولید ۱۴ محصول کشاورزی رتبه نخست ایران را دارد.

حسینی پور ضمن اشاره به این که مازندران در تولید طیور، برنج، مرکبات، کیوی، خاویار و آبزیان رتبه نخست کشور را دارد و حتی این استان در تولید لوازم یدکی کمپانی های خودروسازی هم در کشور رتبه نخست را دارد، اظهار نمود: در مازندران بازار سه کشور چین، روسیه و هند را در حوزه مرکبات و دیگر تولیدات برای صادرات هدف گذاری کردیم.

لغو روادید کشورهای حاشیه خزر

استاندار مازندران به تعامل رئیس جمهوری مردم مازندران با کشورهای همسایه و برای جذب توریست تاکید دارند و حتی در بعضی از کشورها خواهان لغو روادید هستیم.

حسینی پور با اشاره به اینکه مازندران جایگاه ممتازی در کریدور شمال به جنوب کشور دارد، اظهار داشت: مازندران به علت برخورداری از سه بندر منحصر به فرد استان محوری در کریدور شمال به جنوب است.

مقام عالی دولت در مازندران، اضافه کرد: متاسفانه سالهای متمادی به خاطر اینکه نگاه غرب گرفتار کدورت نشود ظرفیت بازار cis را از دست دادیم اما با برقراری ارتباط با کشورهای منطقه و عضویت ایران در سازمان شانگ های درصدد افزایش صادرات و توسعه روابط اقتصادی و تجاری در منطقه هستیم.

استاندار مازندران، خاطرنشان کرد: بخش خصوصی با سرمایه گذاری در استان با آینده درخشانی مواجه خواهد بود و ما تابحال سه همایش فرصت های سرمایه گذاری برگزار کردیم و چهار همایش دیگر تا پایان اسفندماه سال جاری برگزار می گردد.

حسینی پور ضمن اشاره به این که در مازندران صنایع بزرگ نداریم اما واحدهای صنعتی کوچک و متوسطی خوبی داریم که روند توسعه استان را هموار کرده است، یادآورشد: ساخت یکی دو واحد صنعتی بزرگ در مازندران در دستور کار است.