عصر توریسم: عصر توریسم: شهردار منطقه 12 از تأسیس مؤسسه فرهنگی-هنری آرتین (نام کودک بازمانده از حادثه تروریستی شاه چراغ) در عمارت تاریخی وزیردفتر آگاهی داد.
به گزارش عصر توریسم به نقل از ایسنا، امیر یزدی در این زمینه اظهار داشت: بعد از احیا و مرمت خانه تاریخی« وزیردفتر» واقع در محله قدیمی سنگلج، بنا بر تصمیم مالک قرار شد از این فضا برای کارهای فرهنگی و هنری استفاده گردد که به همین دلیل مؤسسه فرهنگی-هنری ای به نام آرتین، کودک بازمانده از حادثه شوم تروریستی شاه چراغ در آن شکل گرفت.
یزدی توضیح داد: عمارت «وزیردفتر» دارای زمینی به مساحت ۶۰۰ مترمربع به همراه حدود ۷۰۰ متر زیربناست که در ۲ طبقه در گذر وزیردفتر واقع شده است. مراحل احیا و مرمت این خانه تاریخی با مشارکت بخش خصوصی به انتها رسیده و اکنون آماده بهره برداری برای مصارف فرهنگی-هنری است.
بنا براعلام روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۲، وی اظهار داشت: میرزا هدایت الله وزیردفتر از رجال دوره ناصرالدین شاه و پدر دکتر مصدق بود. همسر وی و مادر دکتر مصدق، ملک تاج خانم فیروز ملقب به نجم السلطنه، نوه عباس میرزا بود که بیمارستان نجمیه فعلی تهران واقع در پل حافظ از موقوفات وی است.
وی اظهار داشت: سال ۱۳۹۹ شخصی به نام دکتر خواجه پیری، «عمارت وزیردفتر » که از املاک میرزا هدایت الله بود، از ۳۷ وارث نهایی آن خریداری و احیا می کند. این ملک بگفته صاحبان فعلی آن، اکنون برای مقاصد فرهنگی-هنری در اختیار عموم مردم قرار خواهد گرفت.

منبع:

دسته‌ها: توریسم