عصر توریسم: به گزارش عصر توریسم، خراسان رضوی صحن و سرای رضوی همزمان با ایام ولادت حضرت جوادالائمه(ع)، با برگزاری جشن های میلاد ابن الرضا(ع) میزبان زائرین خواهد بود.

در آستانه فرارسیدن سالروز میلاد با سعادت حضرت جواد الائمه(ع)، معاونت تبلیغات اسلامی حرم مطهر رضوی ویژه برنامه های جشن و شادمانی گوناگونی را تدارک دیده تا زائرانی که در این ایام برای تبریک میلاد فرزند زائر آستان پدر بزرگوار آن امام می شوند، زیارتی دلنشین را تجربه کنند.

این آستان ملکوتی در این ایام علاوه بر گل آرایی و نورپردازی ویژه، محل برگزاری محافل جشن و سرور خواهد بود و همزمانی این میلاد فرخنده با ایام دهه مبارک فجر هم سبب شده تا برنامه های این مناسبت، شور و حال مضاعفی داشته باشد.

حجت الاسلام حسین شریعتی نژاد، معاون تبلیغات اسلامی حرم مطهر رضوی، ضمن اشاره به این که هر ساله به مناسبت فرارسیدن میلاد پرنور و با برکت امام جواد(ع)، سراسر مشهدالرضا(ع) غرق در شادی و جشن و سرور می شود، اظهار نمود: به همین مناسبت و برای بهره مندی بیشتر زائرین از برکات این میلاد خجسته و زیارت بارگاه منور حضرت رضا(ع) مراسم های جشن و شادمانی ویژه ای هم با حضور سخنرانان و ذاکران برجسته در حرم مطهر رضوی برگزار می گردد.

وی در تشریح این برنامه ها افزود: سه شنبه، ۱۱ بهمن ماه، همزمان با شب میلاد امام جواد(ع) که با آغاز جشن های دهه مبارک فجر هم مصادف شده است، ویژه برنامه ای برای زائرین و مجاوران امام رضا(ع) همراه با مدیحه سرایی، شعرخوانی آیینی، خاطره گویی مبارزان انقلاب، دکلمه خوانی و… برگزار می شود.

شریعتی نژاد افزود: این محفل بعد از اقامه نماز مغرب و عشا شروع می شود و سخنرانی حجت الاسلام حسینی قمی و مدیحه سرایی مجید بنی فاطمه همچون بخش های آن خواهد بود. همینطور با عنایت به تقارن این شب با آغاز دهه مبارک فجر، بخش خاطره گویی دوران انقلاب پیشبینی شده و حجت الاسلام کاظم راشد یزدی خاطراتی از آن سال ها را برای زائرین رضوی روایت خواهد نمود.

ویژه برنامه های روز میلاد جوادالائمه(ع)

معاون تبلیغات اسلامی حرم مطهر رضوی اظهار داشت: چهارشنبه، ۱۲ بهمن ماه هم مراسم جشن روز ولادت ابن الرضا(ع) از ساعت ۱۰ بامداد با قرائت آیاتی از کلام الله مجید شروع می شود.

در این مراسم حجج اسلام حسین علی سعدی و حسینی قمی سخنرانی می کنند و اجرای گروه گلدسته های حرم، شعرخوانی آیینی، مدیحه سرایی و قرائت زیارت جواد الائمه(ع) از دیگر بخش های این ویژه برنامه است.

بر اساس گزارش روابط عمومی آستان قدس رضوی، شریعتی نژاد اضافه کرد: مراسم شام ولادت با سعادت حضرت جوادالائمه(ع) هم بعد از نماز مغرب و عشا با مولودی خوانی سید مجید بنی فاطمه شروع می شود و در ادامه حجت الاسلام رحیمیان به بیان فضایل و کرامات امام جواد(ع) می پردازد. شعرخوانی آئینی سیدحسین سیدی، اجرای گروه سرود گلدسته های حرم، دکلمه خوانی و مولودی خوانی مهدی سروری هم از دیگر بخش های این مراسم باشکوه است.

منبع:

دسته‌ها: توریسم