عصر توریسم: به گزارش عصر توریسم، همدان معاون شهرسازی و معماری شهرداری همدان اظهار داشت: پارک 250 هکتاری اکباتان به عنوان مرکز گردشگری کودکان کشور در نظر گرفته شده و با راه اندازی آن همدان به عنوان مقصد گردشگری کودک شناخته می شود.
امیر فتحیان نسب در حاشیه شانزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته در گفت و گو با ایسنا، بیان کرد: طبق سیاستگذاری کلی استان و خصوصاً شهرداری همدان، سیاست شهر دوستدار کودک و سرمایه گذاری در زمینه کودکان را در پیش گرفته و پایلوت این کار را در پارک اکباتان قرار دادیم.
وی افزود: این پارک ظرفیت دارد به عنوان مرکز گردشگری کودکان کشور راه اندازی و همدان را به عنوان مقصد گردشگری کودک معرفی نماید همین طور این اتفاق موجب می شود بتوانیم خدمات خوبی به کودکان همدانی و کودکان دیگر شهرها ارائه دهیم.
فتحیان نسب با اشاره به این که با تحقق این امر شهر همدان پایلوتی برای خلاقیت کودکان و هم افزایی مهارت های آنها می شود، اشاره کرد: پارک اکباتان ۲۰۰۰ میلیارد تومان ظرفیت سرمایه گذاری دارد که در صورت حضور سرمایه گذاران می تواند آورده خوبی برای سرمایه گذار و شهر همدان داشته باشد.
وی با اعلان اینکه در بودجه سال آینده شهرداری همدان رقم خوبی برای تکمیل زیرساخت های این پروژه درنظر گرفته شده، اظهار داشت: در کنار این مساله سیاستگذاری های شهر دوستدار کودک نیز مورد تاکید است و مسیر خودرا طی می کند.
فتحیان نسب افزود: اعتقاد داریم هر چقدر در زمینه کودکان سرمایه گذاری صورت گیرد برای همه شهر بوده و شعار ما این است که شهری که برای بچه ها مناسب باشد برای همه اقشار جامعه نیز مناسب خواهد بود.
معاون شهرسازی و معماری شهرداری همدان در آخر اظهار داشت: کوشش های زیادی می شود که همدان به شهر دوستدار کودک تبدیل گردد و امیدواریم با اقدامات مناسب به زودی به این مرحله برسیم.

منبع: