به گزارش عصر توریسم، معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت اعلام نمود: ثبت نام متقاضیان حج تمتع 1402 از 10 اسفند ماه شروع می شود.
به گزارش عصر توریسم به نقل از روابط عمومی سازمان حج و زیارت، اکبر رضایی با اشاره به اینکه بر طبق تفاهمنامه حج ۱۴۰۲، ۸۷ هزار و ۵۵۰ نفر از حجاج ایرانی به سرزمین وحی مشرف می شوند، اظهار داشت: نام نویسی بر طبق اولویت تدوین شده به انجام می رسد و تمام متقاضیان باید آمادگی لازم را داشته باشند.
او اضافه کرد: اولویت اول جامعه هدف (مشمولین تشرف) افرادی هستند که در کاروان های حج سال ۱۳۹۹ نام نویسی کرده و وجوه مربوط را واریز کرده اند، لیکن به سبب لغو حج در آن سال موفق به تشرف نشدند و تا حالا نیز انصراف نداده اند. درصورت مراجعه نکردن این افراد، برای تکمیل ظرفیت خالی کاروان ها، اولویت های بعدی فراخوان خواهند شد.
رضایی اظهار داشت: اولویت دوم تمام دارندگان قبوض ودیعه گذاری حج تمتع تا تاریخ ۲۹ اسفند ماه ۸۵ هستند که لازم است این افراد پیش از نام نویسی، با مراجعه به سامانه Reserve.haj.ir، نسبت به تکمیل اطلاعات خویش و گرفتن کدرهگیری اقدام نمایند.
او افزود: اولویت سوم دارندگان قبوض ودیعه گذاری حج تمتع تا تاریخ۳۱ فروردین ماه ۱۳۸۶ هستند.
معاون سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه نام نویسی از این اولویت ها فقط بمنظور تکمیل ظرفیت خالی در کاروان های اعلامی خواهد بود، اظهار داشت: لازم است این افراد نسبت به تکمیل اطلاعات خویش و گرفتن کدرهگیری اقدام نمایند.
او دربارع اولویت های چهارم و پنجم توضیح داد: اولویت چهارم دارندگان قبوض ودیعه گذاری حج تمتع تا تاریخ ۳۱ اردیبهشت ۱۳۸۶ هستند و اولویت پنجم کلیه دارندگان قبوض ودیعه گذاری حج تمتع ازتاریخ ۱ خرداد ماه ۱۳۸۶ به بعد و بصورت روزشمار و فقط تا تکمیل ظرفیت کاروان ها در سطح هر استان هستند.
معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت اشاره کرد: متقاضیان اعزام سفر حج تمتع سال ۱۴۰۲ باید دارای گذرنامه حداقل با تاریخ اعتبار ۱ دی ماه ۱۴۰۲ باشند.
سازمان حج و زیارت تا کنون هزینه ثبت نام حج تمتع۱۴۰۲ را اعلام نکرده است.

منبع:

دسته‌ها: توریسم