عصر توریسم: به گزارش عصر توریسم، خراسان رضوی یک کارشناس گردشگری اظهار داشت: مشارکت بخش خصوصی در زمینه فرهنگ میزبانی، سرمایه گذاری برای توسعه زیرساخت های گردشگری را به همراه خواهد داشت.

محمد رحیمی خوش در گفتگو با ایسنا در مورد مشارکت بخش خصوصی در زمینه فرهنگ میزبانی، اظهار نمود: ساخت هتل، رستوران، فضاهایی مانند پارک های آبی، مجموعه های گردشگری و ایجاد جاذبه های مصنوعی مواردی است که تا حدودی در یک دهه گذشته در مشهد به وجود آمده است و خوشبختانه هتل ها، رستوران ها، همینطور ایجاد نمایندگی برندهای مختلف در مشهد نشان از توسعه این شهر در یک دهه گذشته دارد و اصلا بزرگ نمایی نمی نماییم چونکه مشهد نسبت به سالهای گذشته بسیار پیشرفت داشته است.

وی با اشاره به اینکه با وجود توسعه هایی که حالا در مشهد به وجود آمده اما همچنان نیازمند توسعه بیشتر آن هم هستیم، افزود: ما هر چه بتوانیم مشهد را بیشتر توسعه دهیم و تعداد هتل ها، رستوران ها، سایت های مختلف تفریحی و گردشگری و جاذبه های متعدد گردشگری را افزایش دهیم، سبب می شود که جذب توریست بیشتری را در مشهد داشته باشیم.

این کارشناس گردشگری خاطرنشان کرد: در نهایت این امر مهم زمانی به بالفعل تبدیل می شود که مسائل قانونی، آموزش، آداب و معاشرت و دیگر موارد را در شهر ایجاد نماییم تا هنگامی که توریست وارد مشهد می شود به معنای واقعی فرهنگ میزبانی را از شهروندان و مسؤلان مربوطه مشاهده کند. همینطور احساس ناراحتی و دغدغه برای یافتن هتل، رستوارن، سوغات، بازار و سایت تفریحی، ورزشی و گردشگری را نداشته باشد و مهیا شدن این مسائل مستلزم اینست که تمامی موارد گفته شده افزایش پیدا کند.
عکس از آرشیو