عصر توریسم: عصر توریسم: فرصت کم نظیر بازدید از یکی از قدیمی ترین محلهای تاریخی پایتخت پرتغال که زیر خیابان تولید شده، بعد از مدت ها فراهم گشته است.
به گزارش عصر توریسم به نقل از رویترز، دریچه ای در یکی از خیابان های شلوغ لیسبون وجود دارد که پلکان آن به یکی از قدیمی ترین محلهای پایتخت پرتغال، یعنی سازه دوهزارساله رومی منتهی می شود که همچنان ساختمان های بالایی را پابرجا نگه داشته و هر سال دو بار به روی بازدیدکنندگان باز می شود.
این مجموعه تونل های پیچ در پیچ متعلق به قرن یکم میلادی توسط رومی ها تولید شده است، که در اوایل سال ۲۰۰ قبل از میلاد این شهر را اشغال کرده بودند. این شهر چندین قرن تحت حکومت رومی ها باقی ماند.

بگفته مدیر موزه لیسبون، این مکان که به عنوان «گالری های رومی» شناخته می شود، پس از گذشت دوهزار سال همچنان تضمین می نماید که ساختمان های بالای سر ما برای کسانی که در آنجا زندگی می کنند، کار می کنند و راه می روند، پایدار و ایمن هستند.
نکته قابل توجه درباره ی این مکان تاریخی آنست که باتوجه به جریان آبی که زیر شهر وجود دارد این مکان اغلب مملو از آب است و برای چند روز در ماه های آوریل و سپتامبر باز می شود.
این گالری ها اولین بار در سال ۱۷۷۱ میلادی و زمانی کشف شدند که بازسازی لیسبون بعد از زلزله عظیم در حوالی آن سال ها، شروع شده بود.
تمام بلیت های بازدید از این مکان اغلب ظرف ۱۵ دقیقه به فروش می رسند.

منبع:

دسته‌ها: توریسم