عصر توریسم: به گزارش عصر توریسم، معاون امورحج و عمره سازمان حج و زیارت برای پیگیری جدول زمانبندی و روند اجرایی حج به عربستان رفت.
به گزارش عصر توریسم به نقل از پایگاه خبری وابسته به حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج، غلامرضا رضایی ـ معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت ـ قبل از سفر به عربستان، در شورای برنامه ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت گزارش داد که مقدمات اجرایی حج پیش رو در داخل کشور، از قبیل معاینات زائرین، ساختار ستادها و تعیین مدیران مجموعه ها طبق جدول زمانبندی انجام شده است. نیروهای اعزامی به عربستان هم درحال پیگیری مسایل اجرایی در کشور میزبان هستند و دراین سفر مواردی که با وزارت حج و عمره، شرکت مطوفی حجاج ایران و برخی هتل ها مانده پیگیری و آمادگی آشپزخانه ها برای طبخ غذای زائرین کنترل خواهد شد.

عمره مذاکره شود
علیرضا عنایتی ـ مدیرکل خلیج فارس وزارت امور خارجه ـ هم آخرین اقدامات انجام شده در حوزه مناسبات دوجانبه بین ریاض و تهران و بازگشایی سفارتخانه ها و کنسولگری های دو کشور و گفت وگوهای صورت گرفته در رابطه با عمره، را شرح داد که در ادامه این سخنان، حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب ـ نماینده ولی فقیه درامور حج و زیارت ـ از مسؤولان سازمان حج و زیارت خواست با عنایت به مسؤولیتی که به عهده دارند، ضمن هماهنگی با دیگر دستگاههای ذی ربط در کنار برنامه های حج، مبحث عمره را هم پیگیری کنند تا پس ازحج با پیشبینی تدابیر لازم و برنامه ریزی مناسب برای این سفر زیارتی آمادگی داشته باشند.
سید عباس حسینی ـ رئیس سازمان حج و زیارت ـ از سفر اخیر به سوریه و امضای یادداشت تفاهم میان وزارت گردشگری سوریه و سازمان حج و زیارت با هدف تقویت روابط و همکاری ها بین دو کشور در زمینه اعزام زائرین از دیگر موضوعات این جلسه بود و اعلام گردید که این یادداشت تفاهم به تسهیل در فراهم کردن امکانات لازم و اعزام کاروان های زیارتی زائرین حرم حضرت زینب و حضرت رقیه (س) منجر خواهد شد.

داروهای حج تحویل هواپیمایی شد
دکتر سید علی مرعشی ـ رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت ـ اعلام نمود که معاینات پزشکی زائرین حج ۱۴۰۲ به مراحل پایانی خود نزدیک می شود و ثبت نام بیشتر از ۸۲ هزار و ۱۵۰ نفر انجام شده و معاینات ۷۹ هزار و ۳۰۴ نفر تایید شده است. همینطور یک هزار و ۱۰۰ نفر دیگر در حال بررسی وضعیت هستند و ۱۳۹ نفر هم به کمیسون پزشکی ارجاع شده اند.
به قول او، معاینات زائرین با همکاری ۴۵۸ پزشک در سرتاسر کشور انجام شده و معاینات باقیمانده زائرین و عوامل هم در دست اقدام است.
مرعشی اضافه کرد: محموله داروهای مورد نیاز در عربستان برای انتقال تحویل شرکت هواپیمایی ایران شده است و تزریق واکسن مننژیت به زائرین هم با بیان قیمت آن از جانب وزارت بهداشت آغاز خواهد شد.
بنابر اعلام سازمان حج وز یارت، پروازهای حج تمتع از سوم خردادماه آغاز خواهد شد و سال جاری حدود ۸۷ هزار و ۵۰۰ نفر از ایران به حج اعزام می شوند.

منبع:

دسته‌ها: توریسم