به گزارش عصر توریسم، ممنوعیت جدید در ونیز شامل استفاده از بلندگو و محدود کردن اندازه گروههای تور به ۲۵ نفر، در این شهر توریستی اجرا شد.
به گزارش عصر توریسم به نقل از ایسنا، گردشگری انبوه، یکی از اساسی ترین مسائل ونیز در نظر گرفته شده است؛ شهری که جمعیتی در حدود ۲۵۰ هزار نفر دارد و در سال ۲۰۱۹ بیشتر از ۱۳ میلیون بازدیدکننده به ثبت رساند و حالا مقامات این شهر می گویند این ممنوعیت های جدید برای محدودکردن تاثیر منفی حضور بیش از اندازه مسافران به مرحله اجرا درآمده است.
کانال های محله تاریخی ونیز، این شهر را به یکی از پربازدیدترین مکانهای اروپا تبدیل نموده است و بر مبنای قوانین جدید استفاده از بلندگو توسط گروههای گردشگری ممنوع شده است و همینطور شمار هر گروه نمی تواند فراتر از ۲۵ نفر باشد.
بی بی سی گزارش کرد تغییرات در قوانین گردشگری ونیز بعد از آن صورت می گیرد که کارشناسان یونسکو سال قبل اخطار دادند که ونیز امکان دارد به لیست «میراث جهانی در خطر» اضافه شود؛ چونکه تاثیر تغییرات آب و هوا و گردشگری انبوه تهدیدی برای ایجاد تغییرات غیرقابل برگشت در آن است. این نهاد فرهنگی سازمان ملل بعد از به رسمیت شناختن تلاش ها برای رسیدگی به مشکلات این شهر جزیره مانند از راه سیستم ضد سیل و اقداماتی برای کاهش تاثیر گردشگری انبوه، در نهایت ونیز را در لیست میراث جهانی در خطر قرار نداد.
ونیز ایتالیا اولین شهر در جهان است که برای بازدید از کانال های تاریخی و جاذبه های دیگر در ایام اوج از گردشگرانِ روزانه هزینه دریافت می کند. این اقدام برای مقابله با توریسم بیش از اندازه و کاهش اثرات مخربی که جمعیت زیاد می تواند در بعضی از مکانهای صدمه پذیر شهر داشته باشد، طراحی شده است و در عین حال می تواند برخی گردشگران را به بازدید از این شهر در زمان های غیر اوج گردشگری ترغیب کند.
هزینه ورود به شهر ونیز که تقریبا ۵.۳۷ دلار است فقط در ۲۹ روز از شلوغ ترین روزهای سال بین ۲۵ آوریل، مصادف با تعطیلات در ایتالیا تا ۱۴ ژوئن اعمال می شود.
بیشتر افرادی که به این شهر وارد می شوند باید ثبت نام کنند و یک کد QR یا بلیت دریافت نمایند، اما بعضی از گردشگران از پرداخت هزینه معاف هستند، بعنوان مثال، بازدیدکنندگانی که شب را در هتل یا اقامتگاهی رسمی می گذرانند مشمول این هزینه توریستی نمی شوند. به همین ترتیب، ساکنان، افراد متولد ونیز، افرادی که از اقوام ساکن، کارگران، دانش آموزان و بازدیدکنندگان زیر ۱۴ سال هستند هم از پرداخت این هزینه معاف شده اند.

منبع: