عصر توریسم: در آستانه هفته صنایع دستی، برنامه های هفته صنایع دستی از 18 تا 26 خردادماه در سراسر کشور اجرا می شود.

به گزارش عصر توریسم به نقل از مهر، بر این اساس، هفته صنایع دستی با شعار «تجدید میثاق با رییس جمهور شهید» در شهر جهانی مشهد شروع می شود. همین طور دومین روز از هفته صنایع دستی، همایش روز جهان صنایع دستی در استان تهران برگزار می شود و شعار این روز «صنایع دستی، مردمی ترین مشارکت در جهش تولید» است.

سومین روز از این هفته، رویداد نشست شهرداران شهرهای جهانی صنایع دستی و بزرگداشت شصتمین سال تأسیس شورای جهانی صنایع دستی با شعار «صنایع دستی راوی فرهنگ در پهنه جهانی» برگزار می گردد.

رونمایی و افتتاح پروژه ها یکی از دیگر برنامه های در نظر گرفته شده در این هفته است که ۲۱ خرداد ماه در آباده شیراز با شعار «صنایع دستی، خانواده، مولد، راهبر توسعه» برگزار می گردد.

ششمین روز هفته صنایع دستی در ورامین برگزار می شود، در این روز به صنایع دستی عشایری توجه می شود و مقرر است نشستی با حضور اساتید و رؤسای دانشگاه ها اجرا شود و شعار در نظر گرفته شده برای این روز «صنایع دستی، سبک زندگی ایرانی با تنوع فرهنگی» است.

ملاقات با هنرمندان و صنعتگران جز برنامه هایی است که در ایام ۲۳ و ۲۳ خردادماه در قالب دو رویداد در استانهای اصفهان و تهران با شعارهای «صنایع دستی خلاق به دست جوانان آینده ساز» و «صنایع دستی حافظ سنت، حامل ارزش ها» برگزار می گردد.

ملاقات با اساتید پیشکسوت، دانشگاهیان و هنرهای سنتی و همین طور افتتاحیه نمایشگاه گلیم های ایرانی به میزبانی استان تهران با شعارهای «صنایع دستی همسو با محیط زیست» و «صنایع دستی همسو با محیط زیست همگام با اقتصاد پایدار» از دیگر برنامه های هفته صنایع دستی است.