به گزارش عصر توریسم، از گیلان فرماندار شفت با اشاره به حریق 12 اردیبهشت در امام زاده ابراهیم اظهار داشت: با اتمام آواربرداری تا 20 روز آینده، پیش از سرمای هوا کار ساخت و ساز واحدها را شروع می نماییم.
مهدی نقدی در گفت وگو با ایسنا، با اعلان اینکه در اثر این حریق قسمتی از شهرک تاریخی – مذهبی امامزاده ابراهیم شهرستان شفت گرفتار لطمه شد، اظهار داشت: از همان روز اول حادثه شاهد حضور مسئولان استانی از شخص استاندار گرفته تا مدیران کل در منطقه بودیم.
فرماندار شفت با اعلان اینکه حدود ۱۲۱ واحد دارای بیمه حریق چک خسارتشان را دریافت نمودند، اظهار داشت: حدود ۱۱۳ خانوار را که اشتراک برق داشتند نیز به اداره برق شهرستان معرفی کردیم تا خسارت واحد را دریافت نمایند.
نقدی با اشاره به برگزاری نشست روز گذشته با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان و مدیران کل بنیاد مسکن و راهداری و مدیرعامل آبفا و توزیع برق، اشاره کرد: همه مدیران پای کار هستند تا مشکلات روستای امامزاده ابراهیم را حل نماییم و پس بازدیدهای میدانی را بصورت مستمر انجام می دهیم.
وی از انجام آزمایش خاک در لابراتوار مکانیک خاک استان و نقشه برداری توسط نظام مهندسی آگاهی داد و اشاره کرد: با اتمام آواربرداری و تهیه نقشه، پیش از سرمای هوا کار ساخت و ساز واحدها را شروع می نماییم.
فرماندار شفت همین طور از تشکیل پرونده برای خانوارهای خسارت دیده جهت دریافت تسهیلات ۳۵۰ میلیون تومانی به ازای هر واحد آگاهی داد و بیان کرد: ساخت و سازها طبق زیربناهای احصا شده به انجام می رسد.
وی همین طور به صدور سند مالکیت برای اهالی روستای امامزاده ابراهیم اشاره و اظهار داشت: صدور سند ۱۶.۵ هکتار از اراضی واگذار شده اداره کل منابع طبیعی به بنیاد مسکن استان از سال ۷۵ تا حالا معطل بود که با پیگیری های انجام شده، همه اهالی این روستا برای واحدهای مسکونی و تجاری خود دارای سند می شوند.
نقدی با اعلان اینکه حادثه رخ داده بخش کوچکی از روستای امامزاده ابراهیم را درگیر کرده است، تصریح کرد: بخش های دیگر منطقه فعال بوده و واحدهای مسکونی و تجاری درحال کار و آماده میزبانی از گردشگران هستند.

منبع:

دسته‌ها: توریسم