به گزارش عصر توریسم، سازمان حج و زیارت اعلام نمود: ثبت نام اربعین از روز یکشنبه 17 تیرماه برابر با اولین روز ماه محرم در سامانه سماح شروع می شود.
به گزارش عصر توریسم به نقل از ایسنا، بنابر اعلام سازمان حج و زیارت، ثبت نام از متقاضیان سفر اربعین از ساعت ۱۰ بامداد روز یکشنبه ۱۷ تیرماه ۱۴۰۳ در سامانه سماح به آدرس samah.haj.ir شروع می شود.
سازمان حج و زیارت تاکید کرده است جهت شرکت در پیاده روی اربعین حتما باید در سامانه «سماح» ثبت نام قطعی شود. زوار از این طریق، با انتخاب بسته بیمه ای مورد نظر و پرداخت حق بیمه، می توانند خودرا تحت پوشش خدمات بیمه قرار دهند.
همین طور تاکید گردیده است خروج از مرزهای ایران به قصد زیارت اربعین مشروط به داشتن گذرنامه معتبر است و آن دسته از متقاضیان که فاقد گذرنامه معتبر هستند از اکنون برای دریافت گذرنامه اقدام نمایند.
به زوار سفارش شده است قبل از شروع ثبت نام، تاریخ رفت و برگشت، نوع وسیله نقلیه برای عزیمت تا مرز و مرز خروجی و مرز ورودی خودرا تعیین و در ثبت اطلاعات دقت کنند.
سازمان حج و زیارت یادآور شده است: بنا بر مصوبه ستاد مرکزی اربعین همه زوار باید تحت پوشش بیمه قرار گیرند و مبلغ ۲۰ هزار تومان هم بمنظور جبران هزینه های ارائه خدمات درمانی جمعیت هلال احمر پرداخت کنند. به این منظور بیمه زوار در قالب سه بسته با پوشش های مالی متفاوت در نظر گرفته شده است و حق بیمه هر یک از بسته ها با احتساب سرانه مربوط به خدمات درمانی جمعیت هلال احمر با قیمت های ۸۰، ۰۰۰ و ۹۰، ۰۰۰ و ۱۰۰، ۰۰۰ تومان است، که هر یک از زوار بنا به تمایل خود الزاما یکی از پوشش های بیمه ای را باید انتخاب و با پرداخت هزینه مربوطه ثبت نام خودرا در سامانه سماح تکمیل کنند.
سازمان حج و زیارت با معرفی شرکت کارگزار بیمه اربعین ۱۴۰۳، پوشش تعهدات مالی هر یک از بسته های آنرا به شرح زیر اعلام نموده است:
در بسته اول، پوشش غرامت فوت به هر علت ۱۰۰ میلیون تومان و غرامت فوت در اثر حادثه ۷۰۰ میلیون تومان، غرامت نقص عضو یا از کار افتادگی دائم کلی یا جزئی در اثر حادثه تا سقف ۷۰۰ میلیون تومان، پوشش هزینه های درمان سرپایی تا ۱۰ میلیون تومان و هزینه های درمان جراحی و بستری تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان تعیین شده است.
در بسته دوم، پوشش غرامت فوت به هر علت ۱۵۰ میلیون تومان و غرامت فوت در اثر حادثه ۸۵۰ میلیون تومان، غرامت نقص عضو یا از کار افتادگی دائم کلی یا جزئی در اثر حادثه تا سقف ۸۵۰ میلیون تومان، پوشش هزینه های درمان سرپایی تا ۱۲ میلیون تومان و هزینه های درمان جراحی و بستری تا سقف ۱۲۰ میلیون تومان تعیین شده است.
در بسته سوم، پوشش غرامت فوت به هر علت ۲۰۰ میلیون تومان و غرامت فوت در اثر حادثه یک میلیارد تومان، غرامت نقص عضو یا از کار افتادگی دائم کلی یا جزئی در اثر حادثه تا سقف یک میلیارد تومان، پوشش هزینه های درمان سرپایی تا ۱۵ میلیون تومان و هزینه های درمان جراحی و بستری تا سقف ۱۵۰ میلیون تومان تعیین شده است.

دسته‌ها: توریسم