به گزارش عصر توریسم، معاونان گردشگری ایران و اندونزی با نهایی کردن مفاد تفاهمنامه همکاری گردشگری میان دو کشور، قرار شد جهت راه اندازی پروازهای مستقیم میان تهران و جاکارتا تلاش کنند.
به گزارش عصر توریسم به نقل از ایسنا، علی اصغر شالبافیان ـ معاون گردشگری ـ در جریان سفر تبلیغاتی هیأت گردشگری ایران به برخی از کشورهای آسیای جنوب شرقی، با «نی آیو مارتینی» ـ معاون وزیر گردشگری و اقتصاد خلاق اندونزی ـ با هدف گسترش روابط گردشگری دو کشور دیدار نمود.
در این نشست، معاونان گردشگری دو کشور با نهایی کردن مفاد تفاهمنامه همکاری گردشگری میان ایران و اندونزی، بعد از دستیابی به اشتراکات موضوعی، مسیر توافق مورد نظر را برای امضاء وزرای گردشگری دو کشور تسهیل کردند.
در این نشست، برگزاری تورها و رویدادهای مشترک هم در دستور کار طرفین قرار گرفت و مبحث تلاش جهت راه اندازی پروازهای مستقیم میان تهران و جاکارتا بعنوان مبحث مجزا بررسی گردید تا از راه سفارتخانه ایران در اندونزی پیگیری شود.
بنابر گزارش روابط عمومی معاونت گردشگری، تقاضای معاون وزیر گردشگری و اقتصاد خلاق اندونزی نسبت به گسترش همکاری ها در زمینه تعاملات صنایع دستی و ارتباطات موزه ای هم عنوان شد که با همکاری بخش های تخصصی مربوطه در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی جمهوری اسلامی ایران مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.
هیأت گردشگری ایران به دنبال لغو یکطرفه روادید با ۲۸ کشور، با هدف انجام اقدام مکمل، همچون برگزاری رویداد معرفی ظرفیتهای گردشگری جمهوری اسلامی ایران (Road show) به جنوب شرق آسیا و کشورهای ویتنام، مالزی و اندونزی سفر کرده است.

منبع: